مجموعه محصولات

همانطوري كه اغلب عزيزان علاقمند به شيريني پزي هستند دچار مشكلات متعددي مخصوصاً جهت تهيه خامه شيرين شده در قديم مي شدند ، اما در حال حاضر مي توانند به راحتي از خامه قنادي آماده مصرف براي تزئين كيك يا دسرها استفاده نمايند . خامه قنادي بعد از تهيه در كارخانه به صورت منجمد در فروشگاهها و يا قنادي ها به فروش مي رسد . آنچه كه عزيزان با ذائقه مناسب است و يكي از پر طرفدارترين رويه هاي متفاوت كه به آن طعم و
مزه و فرم دهي صحيحي به خامه مي دهد ، خامه قنادي بازرگان است .
فرم دهي صحيح ،‌تابع يك سلسله نكات است كه اميد است با مطالعه دقيق موارد زير به يك نتيجه مطلوب و رضايت بخش دست يابيد .
1- در تهيه خامه قنادي مورد مصرف براي كار شيريني بايد دقت داشت تا خامه از چربي مناسبي برخوردار باشد . به طور معمول پيشنهاد مي شود از خامه اي استفاده شود كه داراي چربي مناسبي باشد شايد عده اي از شما عزيزان براي دستيابي به اين امر مهم با مشكل مواجه شويد . لذا توصيه مي شود از خامه ويژه بازرگان موجود در بازار استفاده كنيد .
2- بعد از تهيه خامه و كيك ، خامه شيرين شده منجمد در ظروف مناسب ، به مقدار متناسب بريزيد سپس كمي صبر كنيد تا خامه نرم شود ( مناسب هم زدن باشد تا به پره هاي همزن آسيب نرساند ) چنانچه خامه اصطلاحاً باز شد ، به كمك همزن با دور كند آن رازده تا زماني كه خامه صاف و يكدست شود.
3- سپس با دور تند همزن كار را ادامه مي دهيم تا خطوط ايجاد شده در خامه كاملاً حفظ شود و يا وقتي از خامه با قاشقي بر مي داريم و روي كيك قرار مي دهيم به همان شكل باقي مانده و پخش نشود .
4- براي دستيابي به نتيجه بهتر كافيست خامه قنادي بازرگان را در مقادير كم در كاسه همزن بريزيد تا سريعتر فرم بگيرد . از زدن خامه به صورت يكجا در مقدار زياد پرهيز كنيد .
5- دقت داشته باشيد خامه قنادي شيرين شده اضافي ( كه زده نشده و فقط در اثر گرما باز و نرم شده)
را مي توان مجدداً درون فريزر نگهداري كرد . البته به شرط آنكه از سلامت آن مطمئن باشيد .
اميداوريم با رعايت نكات فوق ، همراه با خامه قنادي بازرگان به بهترين نتيجه دلخواه و رضايت بخش برسيد.

آمار بازدیدکنندگان سایت

امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
18
1340
7182
18916
75942
آی‌پی شما: 3.226.243.226
امروز: شنبه، 23 آذر 1398 - ساعت: 00:09:54

نمونه تصاویر خامه